تاثیر اینترنت اشیا (IOT) در حفظ امنیت ایستگاه های شارژ

تاثیر اینترنت اشیا (IOT) در حفظ امنیت ایستگاه های شارژ

شارژایت‌اسپات (ChargeItSpot) که در مقالات پیشین از خدمات مطلوبش گزارش هایی ارائه نمودیم، با استقرار ایستگاه های شارژ رایگان و ایمن خود در فروشگاه های خرده فروشی، مراکزخرید، کازینوها، بیمارستان و سالن های ورزشی خدمات شارژ مناسبی را به کاربران ارائه می‌دهد. نورداستروم، آندرآرمور، یونیکلو، پاساژ وست‌فیلد، سیزرز اینترتینمنت و ده ها برند محبوب و مشتری محور دیگر از مشتریان خاص این شرکت می‌باشند.

کسب و کارهای مختلف از شارژایت‌اسپات به عنوان یک پلتفورم خارجی (خارج از خانه) جهتن افزایش  میل و اشتیاق را در مشتریان خود و همچنین آگاهی از برند، استفاده می‌کنند. برند ها با جمع آوری آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و نظرسنجی مخاطبان به یک قهرمان و پیشرو تبدیل میشوند. طی مطالعات انجام گرفته توسط شرکت GFK، مشتریان با حضور شارژایت‌اسپات خرید بیشتری را در فروشگاه انجام می‌دهند.

این شرکت، هنگام راه اندازی ایستگاه های شارژ خلاقانه خود، به خوبی میدانست که با چالش اتصال اینترنت و امنیت مواجه است.

این ایستگاه ها نیازمند شبکه اینترنتی گسترده (WAN) از نوع بی‌سیم برای تسهیل امکان جابجایی می‌باشند. علاوه بر این، برندهای بزرگ علاقه‌مند به نصب ایستگاه های شارژ، از حوادث قابل توجهی که شرکت های بزرگ در سال‌های اخیر تجربه کرده‌اند،نسبت به نقض باالقوه داده‌ها آگاه بوده اند.

از آنجا که فروشگاه های خرده فروشی تمایل به اشتراک گذاشتن شبکه اینترنتی خود با شارژایت‌اسپات نداشتند، این شرکت میدانست که باید به شبکه 4G LTE متصل شود و از این رو، سرعت و انعطاف بالای آن را مد نظر قرار داده است.

برای استقرار ایسنگاه های شارژ در استادیوم NFL شارژایت‌اسپات با یک چالش جدی مواجه بود و آن این بود که این محیط با حدود 300-400 کارمند در روزهای کاری هفته، حدود 90.000 تماشاچی را در روزهایی برای تماشای کنسرت و برنامه هایی از این دست، در خود مستقر میکرد. این اختلاف قابل توجه منجر به پرش قابل توجهی میشد که میتوانست پهنای باند اینترنت را خدشه‌دار و تا حدی باعث کاهش سرعت شود.

 

تاثیر اینترنت اشیا (IOT) در حفظ امنیت ایستگاه های شارژ

اقدام برای حل این چالش:

شارژایت‌اسپات پس از شنیدن اخباری در ارتباط با کریدل‌پوینت از تولیدکننده ها و ارائه‌کنندگان خدمات، با مشورت گرفتن از چندین مهندس و شرکت در ارتباط با سیستم عامل های مختلف، سری COR را انتخاب کرد.

طبق گفته‌ی رابررت کِی، معاون ارشد عملیاتی شارژ ایت اسپات:

“در نهایت ما محصولی را میخواستیم که در صنعت اثبات شده باشد، و آن دوام، ایمن و ماندگار خواهد بود. راهکار کریدل‌پوینت (CradlePoint) از این محبوبیت برخـوردار است.”

منافع کسب شده:

الف) قابلیت اعتماد

حتی در استادیوم NFL با وجود ده‌ها هزار نفر جمعیت، شارژایت‌اسپات برنامه های ضروری خود را به کمک کریدل‌پوینت به اجرا در می‌آورد. طبق گفته رابرت‌کِی با این ابزار، اتصال اینترنت قوی در ایستگاه ها ایجاد شده است و آن ها عملکرد بسیار عالی از خود به جای گذاشته اند.

ب) امنیت فروشگاه و ایستگاه شارژ

سری COR که در این دستگاه‌ها به کار گرفته شده است؛ امنیت، عملکرد قابل اعتماد VPN و حفاظت از اطلاعات را هنگام جابجایی فراهم می‌آورد.

ج) انعطاف پذیری حامل برای کارایی بیشتر

تنوع محیط هایی که شارژایت‌اسپات در آن مستقر شده، گسترده می باشد و حاملی که قابل اطمینان‌ترین اتصال 4G LTE را ارائه میدهد در هر محیط تغییر میکند. به کمک سری COR تعویض حامل با سرعت و سهولت بیشتری انجام میشود.

د) پشتیبانی

نخصص کارمندان پشتیبان کریدل‌پوینت، آگاهی و در دسترس بودن آنان باعث خوش‌نامی این شرکت و توصیه به استفاده از این خدمت شده است.

 

تاثیر اینترنت اشیا (IOT) در حفظ امنیت ایستگاه های شارژ

فرم ایده آل:

هرچند که دستگاه از بیرون تا حدی بزرگ به نظر می‌رسد، اما داخل آن همواره فضای محدودی وجود دارد؛ شکل و اندازه مناسب و کوچک کریدل‌پوینت برای ارائه دهندگان ایستگاه های شارژ ـ مانند شارژایت‌اسپات ـ اهمیت بالایی دارد و سری COR به کار رفته در این ایستگاه‌ها، به راحتی در فضای محدود دستگاه، جای میگیرد.

در موارد نادری که بتن،کابل کشی و مواردی از این دست مانعی بر جریان سیگنال ها می‌باشد از خطوط کابلی که به کمک ردیاب های کریدل‌پوینت جریان دارند استفاده میشود.

این ایستگاه های شارژ از قابلیت تنظیم مجدد خودکار برخوردار است، که این ویژگی باعث می‌شود وقتی ردیاب اتصال خود را از دست می‌دهد، به طور خودکار اتصال مجددا برقرار می‌شود و فعالیت‌ها ادامه پیدا میکند.

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس اپ
تلگرام
ایمیل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین ها

slide4-1
امنیت پاورباکس 1
تاثیر شگفت‌انگیز ایستگاه‌های شارژ تلفن‌همراه در بهبود فروش!

پربحث ترین ها

slide4-1
امنیت پاورباکس 1
تاثیر شگفت‌انگیز ایستگاه‌های شارژ تلفن‌همراه در بهبود فروش!