چرا فرودگاه منچستر تصمیم به استقرار ایستگاه شارژ گرفت؟

چرا فرودگاه منچستر تصمیم به استقرار ایستگاه شارژ گرفت؟

طبق آماری که از فرودگاه ها دریافت شده است، به طور میانگین، مدت زمان انتظار مسافرین پروازهای داخلی و خارجی در سالن انتظار و خروجی گیت‌های پرواز بین 2 تا 3 ساعت به طول می انجامد.

این مدت زمان احتمال تمام شدن شارژ تلفن‌همراه، تبلت‌ها و سایر تجهیزات الکترونیک را بالا خواهد برد و نیاز به ایستگاه شارژ در این زمان امری ضروری خواهد بود.

استقرار دستگاه‌های شارژ گوشی‌های هوشمند در فرودگاه‌ها به عنوان راه حلی مناسب به مسافران کمک می‌کند چه قبل و چه بعد از پرواز، همواره و بدون دغدغه شارژ و آنلاین بمانند.

برنامه توسعه و تحول فرودگاه منچستر (MAN-TP) در حال ایجاد یک پروژه جامع بین‌المللی است که پیشرفت‌های چشمگیری را در مقایسه با امکانات فعلی این فرودگاه ارائه داده که بدنبال آن فناوری‌های جدید و خدمات دیجیتال را برای رفاه بیشتر مسافران معرفی خواهدکرد.

سرمایه‌گذاری در حدود 1 میلیارد پوندی این فرودگاه به منظور افزایش 150% مساحت ترمینال2 و اجرای طیف وسیعی از امکانات و ویژگی‌های طراحی شده برای ارائه یک تجربه دلچسب و روان به مسافران و رسیدن به ظرفیت حداکثری، انجام شده است.

چرا فرودگاه منچستر تصمیم به استقرار ایستگاه شارژ گرفت؟

 

چالش‌های پیش‌رو

 1. مسافران حاضر در فرودگاه و به خصوص گیت خروجی، به طور چشم‌گیر و فزاینده‌ای به تلفن همراه خود وابسته هستند. از دسترسی به کارت پرواز دیجیتال (Mobile Boarding Passes) تا امکان ارتباط با دوستان و خانواده یا بررسی ایمیل‌های کاری در آخرین لحظه، همگی از مواردی هستند که در رضایت مسافران و سرعت خروج آن‌ها از گیت‌های پرواز بسیار تاثیرگذار بوده و به واسطه داشتن شارژ تلفن همراه امکان‌پذیر می‌گردد.
 2. در راستای پیاده‌سازی استراتژی توسعه و تحول، فرودگاه منچستر به یک استراتژی شارژ تلفنی جامع نیاز داشت تا اطمینان حاصل کند که مسافران در تمامی ورودی‌ها و خروجی‌ها به کارت پرواز دیجیتال خود دسترسی داشته و از دستگاه‌های خود قبل، حین و بعد از پرواز استفاده کنند.
 3. پریزهای برق یا USB علی‌رغم آنکه می‌تواند به مسافرانی که شارژر در دست دارند کمک کند، ممکن است معیوب گردند و از طرفی برای بسیاری از مسافرانی که شارژر خود را به همراه ندارند نیز مشکل ایجاد کنند.
 4. ایجاد مشکل برای پریزها و کابل‌های استند شارژ و در پی آن پاسخ به تقاضای مکرر شارژ از سمت مسافران، می‌تواند برای کارکنان فرودگاه به یک معضل جدی تبدیل گردد.
 5. فرودگاه منچستر به یک محصول شارژ قابل اعتماد نیاز داشت تا یک راه حل پیشرفته، هوشمند، قابل مدیریت و با دسترسی راحت برای هر مسافر فراهم کند.

راه حل

گروه بهره‌بردار ایستگاه‌های امن شارژ فرودگاه، با پیاده‌سازی سیستم آزمایش شده خود در ترمینال‌ها و سالن‌‌های انتظار پرواز، به کاربران کمک می‌کرد تا به سادگی در هر نقطه‌ای از فرودگاه کابل‌های امن را به گوشی خود وصل کرده و بلافاصله شارژ با کیفیت دریافت کنند.

این گروه با فرودگاه منچستر برای طراحی، تعیین محل قرارگیری، نصب و راه‌اندازی، مدیریت و پشتیبانی هر دستگاه امن شارژ تلفن همراه همکاری نموده است.

هم‌چنین تیم بهره‌برداری با فراهم نمودن سیستم مانیتورینگ لحظه‌ای منحصر به فرد و از راه دور (Real-time)، امکان مدیریت، مراقبت و هم‌چنین استفاده از داده‌های تحلیلی برای هر دستگاه را در یک پنل ویژه و اختصاصی برای فرودگاه فراهم نموده است.

چرا فرودگاه منچستر تصمیم به استقرار ایستگاه شارژ گرفت؟

 

مزیت‌ها

 • این ایستگاه‌های شارژ به فرودگاه منچستر کمک کرده که خود را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین فرودگاه‌های دنیا معرفی کند و به طور قابل توجهی رضایت مسافران خود را افزایش دهد.
 • با پیش‌بینی 5/1 میلیارد کارت پرواز دیجیتال (Mobile Boarding Passes) در سال 2020، ایستگاه‌های امن شارژ ریسک تاخیر پرواز مسافران (و پیامدهای درآمدی منفی آن) را کاهش داده و کارکنان مجبور به مدیریت مسافرانی که به کارت پرواز دیجیتال خود دسترسی ندارند نیستند.
 • بر اساس آمار این دستگاه‌ها، پاخور و مدت زمان حضور مسافران در فروشگاه‌های فرودگاه را تا 2 برابر افزایش داده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از شارژ تلفن همراه خود، زمان بیشتری را به خرید یا استراحت در مجموعه بپردازند.
 • راه حل شارژ ارائه شده در مجاورت گیت‌های کارت پرواز دیجیتال (یکی از هر سه گیت خروجی) این ضمانت را می‌دهد که مسافران برای عبور از این گیت‌ها نگرانی بابت شارژ تلفن همراه خود نخواهند داشت. این مورد ریسک تاخیر در رسیدن به گیت‌های خروجی را از بین برده و به مسافران این امکان را می‌دهد که با شارژ تلفن همراه، امکان استفاده از دستگاه‌های خود را قبل، حین و بعد از پرواز داشته باشند.
 • سیستم مانیتورینگ لحظه‌ای منحصر به فرد و از راه دور این دستگاه‌ها، چالش کارکنان فرودگاه را برای بررسی دستی پریزها از بین برده و از این رو کیفیت و بهره‌وری خدمات افزایش خواهد یافت.
 • اندازه‌گیری و گزارش دوره‌ای نرخ‌ و الگوهای استفاده از این دستگاه‌ها نیز به فرودگاه این اجازه را خواهد داد تا ظرفیت خدمات را در صورت لزوم رصد و بررسی نماید.
 • سرانجام حضور دستگاه‌ها این فرصت را برای فرودگاه منچستر فراهم می‌کند تا از طریق آن برند خود را ارتقا بخشیده و با گرفتن اسپانسر و فروش تبلیغات روی بدنه و مانیتور، برای خود درآمد تبلیغاتی ایجاد کند.
فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس اپ
تلگرام
ایمیل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین ها

slide4-1
امنیت پاورباکس 1
تاثیر شگفت‌انگیز ایستگاه‌های شارژ تلفن‌همراه در بهبود فروش!

پربحث ترین ها

slide4-1
امنیت پاورباکس 1
تاثیر شگفت‌انگیز ایستگاه‌های شارژ تلفن‌همراه در بهبود فروش!